Алгебра та геометрія 9 клас

Алгебра та Геометрія 9 клас

Дистанційне навчання

Контрольна робота № 2 з теми «Лінійні нерівності з однією змінною»

виконати до 16-00 11.11.2020р.

Для виконання і визначення варіанту тисни на своє прізвище

1.     Бєрєндєєва Марія

2.     Галь Микита

3.     Гарна Софія

4.     Гедзь Світлана

5.     Єрофеєв Нікіта

6.     Земляна Валерія

7.     Кисленко Максим

8.     Козак Катерина

9.     Котикова Мішель

10. Котьолкін Владислав

11. Кулікова Сніжана

12. Лисяк Катерина

13. Логвиненко Іван

14. Нестеренко Ізабелла

15. Перцева Єва

16. Пономаренко Ангеліна

17. Пономаренко Михайло

18. Пономаренко Таїсія

19. Прошина Карина

20. Сова Аліна

21. Тімчук Кирило

22. Чаударі Алішер

23. Штанкевич Сергій

24. Юрченко Яна

25. Янкіна Софія

26. Ярошенко Дар'я

 

13.04.2020 р. (виконати до 17.04.2020р.) Самостійна робота з теми "Числові послідовності" посилання

Алгебра Арифметична прогресія, її властивості. Формула n-го члена арифметичної прогресії

ДИВИСЬ ВІДЕО УРОК З ТЕМИ

Тема. Арифметична прогресія. Формула n-го члена арифметичної прогресії  (Алгебра 9 клас)
Мета.
Формування предметних компетентностей:
-         ознайомити учнів з поняттям арифметичної прогресії, формулою n-го члена арифметичної прогресії;              
-         навчити учнів розв’язувати вправи на арифметичну прогресію;
 закріпити вміння і навички учнів розв’язувати вправи за формулою n-го члена арифметичної прогресії;             
-          розвивати логічне мислення;
-         прищеплювати любов до математики.
Формування ключових компетентностей:
-         спілкування іноземними мовами – використання  латинського алфавіту;
-         уміння вчитися впродовж життя – застосування набутих знань для їх систематизації та узагальнення;
-         математична – вміння оперувати математичними діями;
-         Інформаційно-цифрова компетентність - визначати достатність даних для розв’язання задачі;  
-         ініціативність і підприємливість – економне витрачання матеріальних ресурсів;
-         соціальна – активна праця в групах, парах;
-                     обізнаність і самовираження у сфері культури – здійснювати необхідні розрахунки при розв’язуванні задач;
-                     екологічна грамотність і здорове життя – дотримання санітарних норм, пропагувати здоровий спосіб життя.
Обладнання: комп’ютер, картки із завданнями для роботи в парах.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання, перевірка присутніх. Учитель цікавиться, який настрій в учнів перед уроком. Готовність учнів до уроку.
ІІ. Вправа «Розшифруй математичний термін»
Слова даються з переставленими літерами. Завдання – правильно скласти слово. Час обмежений.
Оплсіоднвітсь  -    послідовність;
Ксніечнан      -  скінченна;
Одадокн     -  доданок;
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Вправа «Мозковий штурм»
1.     Навести приклад числової послідовності.
2.     Назвіть три перші члени цієї послідовності.
3.     Наведіть приклад числової послідовності, заданої формулою n-го члена.
4.     Як ще можна задавати числову послідовність.
2. Гра «Вірю – не вірю»
(на поставлені запитання учні відповідають «так» або «ні»; за потребою можна запропонувати обґрунтувати відповідь)
Запитання
·        Чи вірите ви, що послідовність яка містить нескінчену кількість членів називають нескінченною?
·        Чи вірите ви, що послідовність яка містить численну кількість членів називають скінченою?
·        Чи вірите ви, що послідовність можна задати у вигляді таблиці?
·        Чи вірите ви, що  послідовність 2, 4, 5, 9, … послідовність простих чисел?
·        Чи вірите ви, що послідовність 1, 4, 9, 16, … послідовність квадратів натуральних чисел;
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Кожній людині притаманне бажання вчитися, пізнавати щось нове. На   уроках ми вивчали багато тем, набули необхідних вмінь і знань.
Сьогодні ви  ознайомитеся з новою математичною темою «Арифметична прогресія, її властивості». Термін «прогресія» вперше зустрічається в роботі римського вченого Аніція Боеція у п’ятому столітті.  Вивчите формулу n-го члена арифметичної прогресії.
V. Вивчення нового матеріалу
Вчитель пропонує учням записати числову послідовність, перший член якої дорівнює 3 , а кожний наступний починаючи з другого, дорівнює попередньому доданому до числа 4;
3; 7; 11; 15; 19;… .
Таку послідовність називають арифметичною послідовністю.
v Послідовність,кожний член якої, починаючи з другого, дорівнює попередньому, доданому до одного й того самого числа, називають арифметичною прогресією
Слово «прогресія» в перекладі з латинської означає «рух уперед», або «прогрес».
d  - різниця арифметичної прогресії, тому d=а21.
аn1+ d(n – 1) – формула n-го члена арифметичної прогресії.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
13.     Бліц опитування у стовпчику «Прогресія»
Прогресія
1.     Які з послідовностей є арифметичною прогресією:
А) 2; 2; 2; 2; …
Б) – 20; -17; -14;  -11;…
      2. Продовжить ряд чисел
          А) 3; 7; 11;…
          Б)  1; 6; 11; 16;…
      3. Різниця арифметичної прогресії   15; 21; 27; 33,…
    4. Другий член арифметичної прогресії  0;  _   10;  15.
VІІ. Підсумок уроку
Учитель пропонує учням у зошитах заповнити таблицю
Я знав
Я дізнався


  

Геометрія Довжина кола. Довжина дуги кола

Тема уроку: Довжина кола. Площа круга та його частин. Розв’язування задач
Мета уроку: систематизувати та поглибити знання учнів про коло, круг та їх частини; удосконалити вміння застосовувати здобуті знання при розв’язанні задач, розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, творчі здібності учнів;  виховувати інтерес до математики, увагу, старанність.

Тип уроку: урок-практикум.

Обладнання:  планшети (телефони),  рулетки, лінійки, глобус, тарілки, монети, компакт-диски, хула хуб.

Хід уроку
І.Організаційний момент.
Сьогодні на уроці ми з вами узагальнимо наші знання з розв'язування задач на знаходження довжини кола, площі круга та його частин, а також  з'ясуємо, де і як можна користуватися даними формулами у повсякденному житті.
Учні об’єднюються у  дві команди : меблева фабрика «Стиль»  та будівельна фірма «Гармонія», кожна команда обирає директора, замірщиків та бухгалтерів.

ІІ.Актуалізація опорних знань .
Проскануйте QR-код і пограйте в гру.
ІІІ. Мотивація знань.
        Нам не тільки треба вивчати теоретичні відомості про коло, але й навчитись застосовувати набуті знання в повсякденному житті.
            - Як зміниться довжина кола, якщо радіус кола збільшити у 3 рази?
            - Як при цьому зміниться площа круга?

ІV. Розв’язування задач.
1. Учням пропонується обчислити площу поверхні тарілки, монети, компакт-диска, довжину хула хубу (спортивного кільця) та радіус глобуса.
Задачі оформити у зошиті. По одному представнику  кожної  групи  проаналізувати хід виконання обчислень та результати.
2.Давайте уявимо, що ви дорослі та успішні підприємці. Перша група – досить відома фірма  з виготовлення меблів, а друга – будівельна фірма. Завдання для кожної групи:

Меблева фабрика «Стиль»:
Івано-Франківський інститут післядипломної педагогічної освіти  замовив виготовити 10 стільниць для столів у формі круга та 20 стільниць для стільців такої ж форми.  Вартість 2  стільниці складає 95 грн. Скільки потрібно листів ДСП, якщо його розміри 2м×3м. Обрахувати загальну вартість замовлення. Визначити, прибуток фірми, якщо відомо, що один лист ДСП коштує 250 грн.
Розв'язання:
1)    S=2*3=6 (м2  ) - площа листа ДСП;
З одного листа ДСП вийде 1 стільниця для стола(D = 2м) та 2 стільниці для стільців (D = 1м), отже потрібно 10 листів ДСП.
2)    R=2:2 = 1 (м) – радіус стільниці для стола;
3)    R=1:2 = 0,5 (м) – радіус стільниці для стільця;
4)    S= 3*12 = 3 (м2) – площа стільниці для стола;
5)    S= 3*0,52 = 0,75 (м2) – площа стільниці для стільця;
6)    S= 10*3 + 20 * 0,75 = 45 (м2)  – загальна площа стільниць для столів та стільців;
7)    45*95=4275 (грн.) – вартість замовлення;
8)    10*250=2500 (грн) - вартість 10 листів ДСП;
9)    4275-2500=1775 (грн.) – прибуток фірми.

Будівельна фірма «Гармонія»:
Долинська районна державна адміністрація замовила виготовлення натяжної стелі у  формі круга діаметром 3 м – у двох кабінетах, 3,2 м – у трьох кабінетах. Треба визначити площу вінілової плівки, яку буде використано, та її вартість, якщо 1м2  плівки коштує 390 грн. Обрахувати, яку площу плівки потрібно замовити, якщо відомо, що вона має форму прямокутника, шириною від 2 м до 5 м (з кроком 0,5). Визначити, прибуток фірми, якщо відомо, що оптова ціна плівки 200 грн/м.
Розв'язання:
1)    2S = 2*3*1,52 = 2*6,75= 13,5 (м2) – площа стель, діаметром 3 м;
2)    3S = 3*3*1,62 = 23,04(м2) – площа стель, діаметром 3,2 м;
3)    13,5 +23,04 = 36,542)  - площа стель;
4)    36,54*350 = 14 250,6 (грн) – вартість стель;
5)    3*6 + 3,5*9,6= 51,6 (м2) – площа плівки, яку потрібно замовити (2*3 =6 м плівки шириною 3м та 3*3,2 = 9,6 м плівки шириною 3,5 м);
6)    51,6*200 = 10 320 (грн) – оптова ціна плівки;
7)    14 250,6 -10 320 = 3930,6 (грн) – прибуток фірми.

Молодці, добре впорались. Як ви вважаєте, чи дійсно так потрібна математика, чи можливо не треба ії вивчати?  Де ще у житті нам знадобляться знання формули довжини кола, площі круга та його частин?
Відповіді учнів.

3. Пропоную виконати наступні завдання.
Задача (для меблевої фабрики «Стиль»).
Знайдіть площу зафарбованої частини, зображеної на малюнку      
( = 3).
                                                               Дано:        R1 = 6 см
                       R2 = 2 см
                       R3  = 3 см
          Знайти: Sз.ч






Задача (для будівельної фірми «Гармонія»).
Знайдіть площу зафарбованої частини, зображеної на малюнку      
( = 3). 
                                                           Дано: R1 = 3 см
             R2 = 2 см
             а3  = 12 см
   Знайти: Sз.ч



V. Підсумки уроку. 
 «Чорна скринька»
Те, що лежить в чорній скрині, винайшов талановитий юнак. Під попелом Помпеї археологи знайшли багато таких предметів, виготовлених із бронзи.
В Давній Греції користування цим предметом вважалось верхом досконалості. А вміння розв’язувати задачі з його допомогою – ознакою великого розуму. За сотні років його конструкція не змінилась. В наш час ним вміє користуватись будь-який школяр.
Питання: що лежить в чорній скриньці?
Відповідь: циркуль.
 Заповнення листа самоконтролю
Кожен учень отримує листок, дає відповіді на запитанні, підкреслюючи слово «Так» або «Ні»:
1. Чи розумію я вивчений матеріал?
               Так                Ні
2. Чи цікавим для мене був цей урок?
              Так                Ні
3. Чи зможу я використати отримані знання у повсякденному житті?
              Так                Ні
4. Я працював на уроці на ____ %
 і заслуговую оцінку ____

VІ. Домашнє завдання
1)    Знайти вдома предмети круглої форми  та обчислити їх площу. Оформити задачі у зошиті.
2)    Обчислити площу клумби, зображеної на малюнку, якщо відомо, що діаметр меншого круга дорівнює 1 м, а діаметр більшого – 4 м, щирина доріжок між секторами – 30 см.
Результат пошуку зображень за запитом "ландшафтний дизайн малюнки"
 

 

Посилання на електронні підручники

АЛГЕБРА 8 клас

ГЕОМЕТРІЯ 8 клас 

Немає коментарів:

Дописати коментар