Алгебра та Геометрія 9 клас
Дистанційне навчання
Контрольна робота № 2 з теми «Лінійні нерівності з однією змінною»
виконати до 16-00 11.11.2020р.
Для виконання і визначення варіанту тисни на своє прізвище
2. Галь Микита
3. Гарна Софія
11. Кулікова Сніжана
12. Лисяк Катерина
13. Логвиненко Іван
15. Перцева Єва
19. Прошина Карина
20. Сова Аліна
21. Тімчук Кирило
22. Чаударі Алішер
23. Штанкевич Сергій
24. Юрченко Яна
25. Янкіна Софія
26. Ярошенко Дар'я
13.04.2020 р. (виконати до 17.04.2020р.) Самостійна робота з теми "Числові послідовності" посилання
Алгебра Арифметична прогресія, її властивості. Формула n-го члена арифметичної прогресії
ДИВИСЬ ВІДЕО УРОК З ТЕМИ
Тема. Арифметична прогресія. Формула n-го члена
арифметичної прогресії (Алгебра 9
клас)
Мета.
Формування предметних
компетентностей:
-
ознайомити учнів з
поняттям арифметичної прогресії, формулою n-го члена арифметичної
прогресії;
-
навчити учнів
розв’язувати вправи на арифметичну прогресію;
закріпити вміння і навички учнів розв’язувати
вправи за формулою n-го члена
арифметичної прогресії;
-
розвивати логічне мислення;
-
прищеплювати любов до
математики.
Формування
ключових компетентностей:
-
спілкування іноземними
мовами – використання латинського
алфавіту;
-
уміння вчитися впродовж
життя – застосування набутих знань для їх систематизації та узагальнення;
-
математична – вміння
оперувати математичними діями;
-
Інформаційно-цифрова
компетентність
- визначати достатність
даних для розв’язання задачі;
-
ініціативність і
підприємливість – економне витрачання матеріальних ресурсів;
-
соціальна – активна праця
в групах, парах;
-
обізнаність і
самовираження у сфері культури – здійснювати необхідні розрахунки при розв’язуванні задач;
-
екологічна грамотність
і здорове життя
– дотримання санітарних норм, пропагувати здоровий спосіб життя.
Обладнання: комп’ютер, картки із завданнями для роботи в парах.
Тип уроку:
урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання, перевірка присутніх.
Учитель цікавиться, який настрій в учнів перед уроком. Готовність учнів до уроку.
ІІ. Вправа «Розшифруй математичний термін»
Слова даються з
переставленими літерами. Завдання – правильно скласти слово. Час обмежений.
Оплсіоднвітсь -
послідовність;
Ксніечнан -
скінченна;
Одадокн -
доданок;
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Вправа «Мозковий штурм»
1.
Навести приклад числової
послідовності.
2. Назвіть
три перші члени цієї послідовності.
3. Наведіть
приклад числової послідовності, заданої формулою n-го члена.
4.
Як ще можна задавати
числову послідовність.
2. Гра «Вірю – не вірю»
(на поставлені запитання учні відповідають «так» або
«ні»; за потребою можна запропонувати обґрунтувати відповідь)
Запитання
·
Чи вірите ви, що
послідовність яка містить нескінчену кількість членів називають нескінченною?
·
Чи вірите ви, що
послідовність яка містить численну кількість членів називають скінченою?
·
Чи вірите ви, що
послідовність можна задати у вигляді таблиці?
·
Чи вірите ви, що послідовність 2, 4, 5, 9, … послідовність
простих чисел?
·
Чи вірите ви, що
послідовність 1, 4, 9, 16, … послідовність квадратів натуральних чисел;
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Кожній людині
притаманне бажання вчитися, пізнавати щось нове. На уроках ми вивчали багато тем, набули
необхідних вмінь і знань.
Сьогодні ви ознайомитеся з новою математичною темою
«Арифметична прогресія, її властивості». Термін «прогресія» вперше
зустрічається в роботі римського вченого Аніція Боеція у п’ятому столітті. Вивчите формулу n-го члена арифметичної
прогресії.
V. Вивчення нового матеріалу
Вчитель пропонує
учням записати числову послідовність, перший член якої дорівнює 3 , а кожний
наступний починаючи з другого, дорівнює попередньому доданому до числа 4;
3; 7; 11; 15;
19;… .
Таку
послідовність називають арифметичною послідовністю.
v Послідовність,кожний член
якої, починаючи з другого, дорівнює попередньому, доданому до одного й того
самого числа, називають арифметичною прогресією
Слово
«прогресія» в перекладі з латинської означає «рух уперед», або «прогрес».
d - різниця арифметичної прогресії, тому d=а2-а1.
аn=а1+ d(n – 1) – формула n-го
члена арифметичної прогресії.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
13.
Бліц опитування у
стовпчику «Прогресія»
Прогресія
1.
Які з послідовностей є
арифметичною прогресією:
А)
2; 2; 2; 2; …
Б)
– 20; -17; -14; -11;…
2. Продовжить ряд чисел
А) 3; 7; 11;…
Б)
1; 6; 11; 16;…
3. Різниця арифметичної прогресії 15; 21; 27; 33,…
4. Другий член арифметичної прогресії 0;
_ 10; 15.
VІІ. Підсумок уроку
Учитель пропонує
учням у зошитах заповнити таблицю
Я знав
Я дізнався
Я знав
Я дізнався
Немає коментарів:
Дописати коментар